Vakuoterapie

Vakuoterapie, chcete-li „baňkování“:

Pod názvem „baňkování“ (vakuoterapie) se skrývá přikládání skleněných kulovitých nádobek, v nichž se spálením vzduchu vytvoří podtlak, který způsobí přisátí na pokožku.

Tato metoda je velmi stará, používá se nejen k potlačení bolestí pohybového aparátu, ale i k reflexnímu působení na vnitřní orgány. Silným podtlakem baněk ponechaných na jednom místě však vznikají krevní podlitiny, které se vstřebají až po dlouhé době.

Těmto nepříjemnostem lze předejít tím, že se přisátou baňkou masíruje a tím se i mnohem lépe využívá fyzikálního, reflexního, ale i metabolického účinku podtlaku na kůži.
Masáží baňkami se zlepšuje periferní oběh krve, lymfy, látková výměna, masírovaná pokožka se stává pružnější, zvyšuje se také pružnost svalů.
Metoda je účinná i v boji s celulitidou, v tom případě se masíruje oblast stehen, beder a hýždí. Použitím speciálního masážního prostředku se účinek masáže ještě umocní.
Touto metodou se provádí i velmi příjemná masáž obličeje, kdy se zvyšuje pružnost pokožky a viditelně se vyhlazují vrásky.