Medová masáž

Medová masáž je velmi detoxikační a lze ji aplikovat jako doplněk při zvládnutí stresu, chronických chorob, opotřebování věkem a při jarních očistných kůrách.
Při masáži medem dochází k odstraňování toxinů až z hloubi těla a ty jsou z těla pohybem ruky doslova „vysávány“ a „vyplavou“ tak až na povrch kůže, kde jsou od medu viditelně rozpoznatelné. Tato masáž odstraňuje všechny usazeniny, jedy z životního prostředí, potravin a léků, které si tělo nahromadilo ve svých tkáních během svého života. Aplikujeme-li tuto masáž v období úplňku a novoluní, účinky medové masáže se ještě násobí.

Při medové masáži působí léčivá síla medu pokožkou přímo na organismus. Přes reflexní zóny zad stimuluje medová masáž činnost orgánů těla, silně oživuje celý organismus. Je velmi vhodná při velkém počtu civilizačních chorob, které nás tolik trápí a to i díky dnešnímu „rychlému“ způsobu života. Obnovuje přirozenou detoxikační schopnost organismu.
Med obsahuje důležité minerály a stopové prvky.

Jak pomáhat k detoxikaci vlastního těla:

Medovou masáží dvakrát za měsíc
Dbejte na dostatek tekutin
Dopřejte svému trávicímu ústrojí očistu
Snažte se konzumovat potraviny s minimálním množstvím tzv. „éček“

Medová masáž se zvlášť osvědčila při:

Alergiích (pokud to není alergie na včelí produkty)
Revmatických onemocněních svalů a kloubů, artróze
Žaludečních a střevních poruchách
Chronické rýmě a chorobách vedlejších dutin
Chronickém únavovém syndromu
Bolestech hlavy a migrénách
Depresích a nervových poruchách všeho druhu
Potížích s usínáním a nespavostí
Menstruačních potížích
Všech stavech slabosti podmíněných stářím
Ochabování vitality a výkonnosti
Jaterních chorobách
Funkčních poruchách slinivky břišní
Slabosti ledvin
Poruchách potence a neplodnosti
Po operacích a při dalších poruchách

 

 

Medovou masáž lze provádět na zádech a kloubech. Jako u všech přírodních způsobech léčení, může i po medové masáži dojít nejprve ke zhoršení stavu, které je třeba hodnotit jako příznivé znamení. Tělo se tak začíná čistit – vylučuje staré jedy a nečistoty. U akutních případů provádíme medovou masáž i dvakrát týdně. Po masáži není vhodné se ten den umívat mýdlem, pouze vodou.